Pět žen, matek, kamarádek. Lucie Scheerová, Barbara Ernest, Hana Nečina Vaníčková, Kateřina Janková a Pavla Cerhová Kořínková. 
Známe se roky. Jsme každá jiná, ale máme mnoho společného. Od náklonnosti k dobré kávě, přes chuť pomáhat a být užitečné, až po dovednost se náramně vztekat. No a někdy i méně náramně. 
Pracujeme v pomáhajících profesích a o zacházení s emocemi víme leccos - i tak nás ale zasáhlo, jak náročné je poradit si s vlastním vztekem, pokud se týká vlastního dítěte. A tak vznikl projekt VZTEK MATEK - z chuti dělat něco spolu, z přání zúročit vlastní profesní i osobní zkušenosti a dát je k dispozici ostatním ženám, z víry, že podpora matek matkám je mocná. A hlavně že společně můžeme nacházet další cesty při zvládání vzteku, které budou nám i našim dětem sloužit lépe. 

 

Za projektem Vztek matek stojí: 

  • Pavla Cerhová Kořínková (psycholožka a terapeutka) 
  • Barbara Ernest (psycholožka a terapeutka) 
  • Kateřina Janková (krizová interventka a pedagožka)
  • Hana Nečina Vaníčková (psycholožka a dula)
  • Lucie Scheerová (psycholožka a koučka)
Lucie Scheerová

Lucie Scheerová

(psycholožka a koučka)

Tel: 776 666 507
 
Jsem máma dvou úžasných dětí, Vojty (5 let) a Johanky (2 roky), díky kterým jsem se začala vztekat naplno. Za to jim ze srdce děkuji. Možná to zní divně, ale cítím to tak. Dostala jsem se tak u sebe do míst, do kterých bych dobrovolně asi nešla. Před rodičovskou dovolenou jsem deset let pracovala na dětské krizové lince. Teď pracuji jako koučka a terapeutka v soukromé praxi. Mám ráda poslouchání příběhů, hledání rovnováhy, meditace a duchovní techniky a jejich používání v každodenním životě. Můj vztek je běsnící sopka a kopa výčitek.

Barbara Ernest (psycholožka a terapeutka)

Tel: 774 235 225

www.barbaraernest.wix.com/mysite

Jsem aktuálně zejména máma Matyldy (4,5 let) a žena různych projektů - Vztek matek je jedním z nich. Pracuju jako psychoterapeutka v soukromé praxi, věnuju se krizové intervenci a týmové podpoře na dětské lince důvěry, starám se o prostor Naživo, kde pomáhám lektorům organizovat smysluplné akce, sama také lektoruji. Chci většinou všechno a hned a když to nejde, piju ještě více kávy jak obvykle. Miluju bydlet v kavárnách, vykutám podnik snů i na konci světa. Můj vztek jsou bubliny výčitek, ironie a sprostá slova, hrdelný řev.

Barbara Ernest
Hana Nečina Vaníčková

Hana Nečina Vaníčková (psycholožka a dula)

Tel: 608 832 390

Jsem mámou dvou synů Václava a Jonáše, kteří mě kromě všech těch úžasných věcí mateřství učí poznávat do hloubky to, co bych o sobě radši snad ani nevěděla. Vztekat se umím velmi upřímně, spontánně a hlasitě. Tam, kde ostatní hledají, jak se svobodněji projevit, hledám já, jak se udržet. Protože moje hlava potřebuje zaměstnávat, tříštím pozornost aktuálně mezi Linku bezpečí, Rodičovskou linku, České duly, rodinné centrum Paleček a milovaný projekt Vztek matek. Ráda lektoruji různá témata. Teď nejvíce pro těhotné ženy a jejich partnery. Jsem psycholožka a dula, studuji druhým rokem psychoterapeutický výcvik v biosyntéze. Vztek matek mě hodně baví, inspiruje a jsem vděčná, že mohu být jeho součástí.

 

Kateřina Janková

(krizová interventka)

Tel: 777 191 315

Mateřství je pro mě nová dimenze bytí, už nikdy nebudu jen sama za sebe. Jsem máma sesterského dua JoJo (Johanka 3 a půl, Josefína 1)… což mne pořád udivuje a fascinuje. Momentálně se jim věnuji na plno a je to to nejnáročnější a nejláskyplnější, co jsem kdy dělala. Před rodičovskou jsem pracovala 10 let na Lince bezpečí, studovala Pedagogiku, byla učitelkou v Mateřské škole. S dětmi jsem znovuobjevila svůj vztek, který se někam vytratil. Je to obrovská neřízená energie, která potřebuje ven. Snažím se ji poznat a pochopit. Ráda poslouchám (lidi, hudbu, ticho), pozoruji, vnímám, ráda nevnímám a jsem si ve svém světě. Potřebuji pohyb, vzduch, prostor, kafe, humor… a taky své blízké.

Kateřina Janková
Pavla Cerhová Kořínková

Pavla Cerhová Kořínková (psycholožka a terapeutka)

Tel: 775 310 933

www.PavlaKorinkova.cz

Jsem stále spokojenější žena, už rok hrdá manželka, matka dvou dětí. Beátě jsou čtyři roky, Vilémovi dva a je to pořádná jízda. Role jejich matky mě baví. Baví mě být psycholožka a terapeutka, baví mě poslouchat lidské příběhy a vnímat ty drobné i větší odlišnosti, které dělají z každého člověka unikát. Můj vztek umí být rychlý, ostrý, přesný i zákeřný, umí být hravý, umí být i užitečný. Můj vtek je můj a je. Je se mnou, vždy byl a pomáhá mi, učí mě, učí mě o mně samotné. Stejně tak náš projekt Vztek matek mě učí, nejen ženy, které jsou jeho součástí, ale všechny ženy, které potkávám na workshopech nebo sdílecí a podpůrné skupině, jsou mi velkou inspirací a patří jim můj respekt a dík.