Na počátku pět žen, matek, kamarádek. Lucie Scheerová, Barbara Ernest, Hana Nečina Vaníčková, Kateřina Janková a Pavla Cerhová Kořínková. 
Známe se roky. Jsme každá jiná, ale máme mnoho společného. Od náklonnosti k dobré kávě, přes chuť pomáhat a být užitečné, až po dovednost se náramně vztekat. No a někdy i méně náramně. 
Pracujeme v pomáhajících profesích a o zacházení s emocemi víme leccos - i tak nás ale zasáhlo, jak náročné je poradit si s vlastním vztekem, pokud se týká vlastního dítěte. A tak vznikl projekt VZTEK MATEK - z chuti dělat něco spolu, z přání zúročit vlastní profesní i osobní zkušenosti a dát je k dispozici ostatním ženám, z víry, že podpora matek matkám je mocná. A hlavně že společně můžeme nacházet další cesty při zvládání vzteku, které budou nám i našim dětem sloužit lépe. 

 

Tak jak se mění náš vztek, mění se i náš tým. Za projektem Vztek matek aktuálně stojí: 

  • Pavla Cerhová Kořínková (psycholožka a terapeutka) 
  • Kateřina Janková (krizová interventka a pedagožka)
  • Hana Nečina Vaníčková (psycholožka a dula)
  • Lucie Scheerová (psycholožka a koučka)
Lucie Scheerová

Lucie Scheerová

(psycholožka a koučka)

Tel: +420 776 666 507
 
Jsem máma dvou úžasných dětí, Vojty (5 let) a Johanky (2 roky), díky kterým jsem se začala vztekat naplno. Za to jim ze srdce děkuji. Možná to zní divně, ale cítím to tak. Dostala jsem se tak u sebe do míst, do kterých bych dobrovolně asi nešla. Před rodičovskou dovolenou jsem deset let pracovala na dětské krizové lince. Teď pracuji jako koučka a terapeutka v soukromé praxi. Mám ráda poslouchání příběhů, hledání rovnováhy, meditace a duchovní techniky a jejich používání v každodenním životě. Můj vztek je běsnící sopka a kopa výčitek.

Hana Nečina Vaníčková (psycholožka a dula)

Tel: +420 608 832 390

Jsem mámou dvou synů Václava a Jonáše, kteří mě kromě všech těch úžasných věcí mateřství učí poznávat do hloubky to, co bych o sobě radši snad ani nevěděla. Vztekat se umím velmi upřímně, spontánně a hlasitě. Tam, kde ostatní hledají, jak se svobodněji projevit, hledám já, jak se udržet. Aktuálně pracuji pro Linku bezpečí, Rodičovskou linku, České duly, věnuji se práci s klienty v soukromé psychologické praxi a milovanému projektu Vztek matek. Ráda lektoruji různá témata. Jsem psycholožka, pracovala jsem jako dula a s ženami a porodní tematikou i nadále pracuji. Kromě krizové intervence mám vystudovaný sebezkušenostní výcvik v metodě biosyntéza, ve které se dále vzdělávám pod supervizí. Vztek matek mě hodně baví, inspiruje a jsem vděčná, že mohu být jeho součástí.

 

Hana Nečina Vaníčková

Kateřina Janková

(krizová interventka)

Tel: +420 777 191 315

Mateřství je pro mě nová dimenze bytí, už nikdy nebudu jen sama za sebe. Jsem máma sesterského dua JoJo (Johanka 5, Josefína 2)… což mne pořád udivuje a fascinuje. Momentálně se jim věnuji na plno a je to to nejnáročnější a nejláskyplnější, co jsem kdy dělala. Před rodičovskou jsem pracovala 10 let na Lince bezpečí, studovala Pedagogiku, byla učitelkou v Mateřské škole. S dětmi jsem znovuobjevila svůj vztek, který se někam vytratil. Je to obrovská neřízená energie, která potřebuje ven. Snažím se ji poznat a pochopit. Ráda poslouchám (lidi, hudbu, ticho), pozoruji, vnímám, ráda nevnímám a jsem si ve svém světě. Potřebuji pohyb, vzduch, prostor, kafe, humor… a taky své blízké.

Pavla Cerhová Kořínková (psycholožka a terapeutka)

Tel: +420 775 310 933

www.PavlaKorinkova.cz

Jsem stále spokojenější žena, hrdá manželka, matka dvou dětí. Beáta se narodila v roce 2014, Vilém o dva roky později. Je to pořádná jízda. Role jejich matky mě baví. Baví mě být psycholožka a psychoterapeutka, baví mě poslouchat lidské příběhy a vnímat ty drobné i větší odlišnosti, které dělají z každého člověka unikát. Můj vztek umí být rychlý, ostrý, přesný i zákeřný, umí být hravý, umí být i užitečný. Můj vtek je můj a je. Je se mnou, vždy byl a pomáhá mi, učí mě, učí mě o mně samotné. Stejně tak náš projekt Vztek matek mě učí, nejen ženy, které jsou jeho součástí, ale všechny ženy, které potkávám na workshopech nebo konzultacích, jsou mi velkou inspirací a patří jim můj respekt a dík.

 

Pavla Cerhová Kořínková